JęzykiPolski
WalutyPLN

Kategorie

Informacje

Strona głównaUnity StomatologiczneUnit Stomatologiczny Gallant Ambidextre

Unit Stomatologiczny Gallant Ambidextre

59,999,00 zł
Producent: GALIT
Waga:300.00 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Zapytaj o produktGALLANT AMBIDEXTRE


right side, left side - both side


Unit Gallant Ambidextre zaprojektowany został z myślą o chirurgach szczękowo-twarzowych oraz lekarzach leworęcznych, dzięki swojej konstrukcji zapewnia dostęp do pacjenta z każdej możliwej strony. Pełen zakres regulacji panelu lekarza na ramieniu obrotowym w zakresie 180 stopni, panelu asysty na ramieniu obrotowym w zakresie 180 stopni oraz obrotowa w takim samym zakresie misa spluwaczki powoduje, że praca jest niezwykle komfortowa zarówno na 2 lub 4 ręce.

     

                 

Unit Gallant Ambidextre zaprojektowany został w wersji podwieszanej do fotela stomatologicznego. Staranny dobór materiałów: wysokiej jakości stali oraz stopów aluminium zapewniają stabilność oraz sztywność konstrukcji co gwarantuje precyzję podczas wykonywanych zabiegów.
Ramiona unitu Gallant Ambidextre zaprojektowane zostały z dbałością o każdy szczegół: stabilna stalowa spawana konstrukcja, przeguby podwójnie łożyskowane z hamulcem elektro-pneumatycznym w standardzie zapewnią płynną i łatwą regulację panelu lekarskiego. Obudowa ramion z poliuretanu zapewnia doskonałą trwałość oraz niezmienny wygląd przez cały okres użytkowania. Szeroki zakres ruchu ramion umożliwia dostosowanie pozycji panelu lekarskiego do metody pracy wybranej przez użytkownika.

                                                

Ergonomia pracy:


W pełni regulowany panel asysty, standardowo z 2 rozmiarami ssaka i 2 wolnymi pozycjami na dowolne instrumenty, z wbudowanym panelem kontrolnym do sterowania funkcjami fotela oraz bloku spluwaczki z możliwością przemieszczenia z lewej stron unitu na prawą (180 stopni). Panel lekarza zawieszony na ramieniu pantograficznym z hamulcem elektro-pneumatycznym z możliwością przemieszczenia z lewej strony unitu do prawej (180 stopni). Misa spluwaczki także posiada możliwość regulacji położenia w zakresie 180 stopni dodatkowo posiada możliwość obrotu wokół własnej osi. Obrotowe w zakresie 180 stopni, demontowalne podłokietniki dodatkowo usprawniają pracę.Panel asysty:


Panel asysty Durr Comfort dostarczony przez światowego lidera systemów ssących Durr-Dental na ramieniu pantograficznym z pełną regulacją horyzontalną oraz wertykalną (opcja) pozwoli dostosować pozycję instrumentów w zależności od rodzaju pracy. Dodatkowa regulacja uchwytów narzędzi pozwoli na łatwe odkładanie instrumentów. Standardowo z dwoma rozmiarami ssaka (11mm oraz 17mm), opcjonalnie z możliwością rozbudowy o dodatkowe 4 dowolne narzędzia (także obrotowe). Z panelu asysty możliwe jest sterowanie funkcjami unitu oraz fotela.
Instalacja ssąca dostarczona przez
Durr-Dental gwarantuje najlepsze dostępne obecnie rozwiązania, zapewniające sprawne i bezawaryjne działanie układu przez długi okres użytkowania. Łatwy dostęp do filtra ssaka umożliwia szybkie jego czyszczenie bez konieczności zdejmowania osłony bloku
unitu. Zastosowanie łączników węży
Durr Connect pozwala na szybki przegląd systemu. Elastyczne, odporne na środki dezynfekcyjne oraz czyszczące węże ssaków Durr zapewniają łatwą oraz cichą pracę. Modułowe końcówki ssaków z regulacją kulistą powodują, że praca jest przyjemna i niezwykle ergonomiczna.
                         

Fotel Tecnodent Sting:


Firma TECNODENT to 50 lat doświadczenia w projektowaniu i produkcji foteli stomatologicznych!

Konstrukcja ze stopów aluminium zapewniająca stabilność oraz sztywność konstrukcji, elektromechaniczne siłowniki gwarantujące płynność poruszania, oraz cichą pracę. Siedzisko i oparcie wykonane z poliuretanu, pokryte najwyższej jakości bezszwową tapicerką, odporną na środki chemiczne. Monolityczne aluminiowe odchylane podłokietniki, sterownik nożny typu joystick do precyzyjnej korekcji ustawień fotela bez użycia rąk. Skorelowane opuszczania oparcia  z podnoszeniem siedziska powoduje, że pacjent zawsze pozostaje w niezmiennej pozycji. Anatomiczne, wąskie oparcie gwarantujące komfort pacjentowi oraz ergonomię pracy lekarzowi niezależnie od metody pracy. Niezliczona ilość opcji indywidualizacji fotela. Możliwy wybór koloru tapicerki, fotela, zagłówka, tapicerki memory foam, ręcznie wykonanej soft foam.

Max. wysokość siedziska: 820mm

Min. wysokość siedziska: 420mm

Max. obciążenie: 210kg

      

Panel lekarza:Panel lekarza do wyboru z prowadzeniem rękawów: "od góry" lub "od dołu"
Kompaktowy, intuicyjny, prosty w obsłudze panel lekarski zapewni komfort pracy każdemu lekarzowi. Konstrukcja panelu zapewnia doskonałą ergonomię, oraz dobór optymalnej pozycji niezależnie od przeprowadzanego zabiegu. Panel lekarski zaprojektowany jest dla 5 instrumentów, wszystkie mogą być narzędziami obrotowymi. Idealne wyważenie ramion rękawów w wersji "od góry" gwarantuje przyjemną pracę, bez konieczności "siłowania się" z wybranym instrumentem. Blokada elektropneumatyczna ułatwia szybką korekcję ustawienia pulpitu. Sensoryczne przyciski do sterowania funkcjami unitu oraz fotela ułatwiają zachowanie higieny rozmieszczone są intuicyjnie, a każdemu przyciskowi przypisana jest tylko jedna funkcja. Dzięki temu obsługa jest niezwykle przyjazna użytkownikowi. Czytelny wyświetlacz LED pozwoli dobrać odpowiednią prędkość lub moc aktualnie używanego instrumentu. Na panelu znajduje się także negatoskop LED. Pod panelem lekarskim w wersji z rękawami „od góry” umiejscowiona jest obrotowa tacka na narzędzia z nadstawką ze stali nierdzewnej, natomiast w wersji z rękawami „od dołu” tacka znajduje się na panelu. Pod panelem znajdują się regulatory do ustawienia: prędkości, ciśnienia chłodzenia wodą, ciśnienia chłodzenia powietrzem każdego instrumentu z osobna. Na bocznej ścianie znajduje się manometr wskazujący ciśnienie pracy aktualnie używanego narzędzia. Obie wersje panelu są standardowo dostępne do wyboru w unicie Gallant Ambidextre. Standardowo na panelu dostępna jest funkcja ENDO.
Panel posiada kształt umożliwiający szybkie czyszczenie oraz dezynfekcję. Poliuretan pokryty kilkoma warstwami lakieru gwarantuje odporność na środki chemiczne. Istnieje możliwość doposażenia panelu w najnowocześniejsze instrumenty najlepszych światowych marek.
W celu jeszcze większego komfortu opracowany został panel w wersji Slim oraz specjalnie dla modelu Ambidextre Slim Twice - wyposazony w panel kontrolny oraz uchwyt z hamulcem po obu stronach panelu.

Panele standard:Panele Slim:

Panel Slim Twice:
Lampa zabiegowa LED:


Dostawcą lamp operacyjnych, bezcieniowych dla unitów Gallant jest światowy lider w produkcji oświetlenia zabiegowego włoska firma FARO.
Dodatkowym wyposażeniem unitu Gallant Ambidextre jest Lampa Faro w technologii LED Maia. Jest To lampa bezcieniowa, emitująca światło w temperaturze barwowej 5000K, mocy: 9W, z płynną regulacją natężenia światła od 3000 do 35000 Lux, wyposażona w sterylizowalne rękojeści. Opcjonalnie istnieje mozliwość montażu dowolnie wybranej lampy np. Faro Alya LED
Lampa montowana jest do unitu, ściany lub sufitu.

Instalacje:


Optymalne zagospodarowanie miejsca w bloku spluwaczki zapewnia komfortowy dostęp do separatora, jak również pozostałych podzespołów unitu. Oprzyrządowanie odpowiedzialne za prawidłowe działanie instrumentów zostało zainstalowane w panelu lekarskim. Instalacja armatury pneumatycznej, części elektrycznych jak i elektronicznych jest przejrzysta i zgodna z obowiązującymi standardami. Najwyższej jakości podzespoły, światowych liderów w swojej branży. Elektrozawory SIRAI, pneumatyka DCI, Lampy, sterowniki FARO, Systemy ssące DURR. Unit wykorzystuje uniwersalne rozwiązania, nie są stosowane indywidualne podłączenia np. rękawów, dlatego po gwarancji istnieje dostęp do bogatej oferty części zamiennych

                                                           

STANDARDOWE WYPOSAŻENIE UNITU GALLANT Ambidextre:

- Unit podwieszany do fotela
- Panel lekarza z rękawami "od góry", lub "od dołu", maksymalnie 5 instrumentów;
- Pełna regulacja panelu lekarza - blokada (hamulec) elektro-pneumatyczna;

 STANDARDOWO NA PANELU LEKARZA:

+ Rękaw turbinowy z modułem światła;
+ Dmuchawko-strzykawka prosta lub kątowa DCI;
+ Negatoskop LED;
+ Panel kontrolny do sterowania funkcjami fotela, instrumentów;
+ Wskaźnik LED mocy pracy danego instrumentu;
+ Funkcja ENDO;
+ Manometr wskazujący ciśnienie pracy każdego instrumentu;
+ Regulacja prędkości każdego instrumentu;
+ Regulacja ciśnienia powietrza chłodzącego dla każdego instrumentu;
+ Regulacja ciśnienia wody chłodzącej dla każdego instrumentu;
+ Nadstawka (rękawy "od dołu") lub podwieszana tacka (rękawy "od góry") ze stali nierdzewnej na narzędzia;

 BLOK UNITU STANDARDOWO WYPOSAŻONY:

- Regulowana, obrotowa (180 stopni) ceramiczna misa spluwaczki z funkcją spłukiwania i napełniania kubka;
- Sterownik nożny pneumatyczny DCI;
- System zasilania w wodę destylowaną 2l DCI;
- Regulowany w zakresie 180 stopni panel asysty
- Bezcieniowa Lampa operacyjna Faro Maia LED

FOTEL STOMATOLOGICZNY TECNODENT STING:

+ Pełna elektryczna regulacja wysokości oraz pochylenia oparcia;
+ Aluminiowa konstrukcja
+ Tapicerka z poliuretanu;
+ Bezszwowa tapicerka;
+ Zagłówek z regulacją kąta pochylenia;
+ Program resetowy do pozycji "0";
+ Sterowanie fotelem w podstawie fotela;
+ Program "pozycja do płukania";
+ Bezpiecznik położenia wysokości fotela;
+ Bezpiecznik położenia wysokości oparcia;

 
PANEL ASYSTY DURR-DENTAL COMFORT :

+ Pełna regulacja panelu asysty;
+ Przewód ssaka 11mm;
+ Przewód ssaka 17mm;
+ Dodatkowa regulacja uchwytów instrumentów;
+ Możliwość rozbudowy do 6 narzędzi;
+ Panel sterowania funkcjami unitu oraz fotela;

INDYWIDUALNA KONFIGURACJA - ZAPRASZAMY DO KONTAKTU!
Piotr Michalak
500518051
pmcompany@pmcompany.pl


Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję

Właściciel sklepu internetowego nie gwarantuje, że publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go kupili.