0,00 zł
Strona głównaSmartbone
Strona głównaSmartbone

Smartbone

SmartBone to innowacyjny substytut kości opracowany specjalnie do regeneracji kości w operacjach rekonstrukcyjnych: jamy ustnej, chirurgii szczękowo-twarzowej, płucnej, ortopedycznej i traumatologicznej.

Imituje ludzką kość, jest mocna i odporna na kształtowanie przez śruby i mocowania chirurgiczne.

SmartBone jest produkowany przez połączenie naturalnych mineralnych struktur kości z bioaktywnymi polimerami i komórkami odżywczymi. Ta nowa koncepcja montażu biomateriałów pozwala komórkom pacjenta szybko i efektywnie rozwijać się w SmartBone, a biopolimery ulegają degradacji, zapewniając doskonałą integrację i osteogenezę.http://www.ibi-sa.com/wp-content/uploads/2012/06/InfoSMB.png

Biodegradowalne polimery zapewniają:
Wysoką odporność na obciążenia;
Wysoką stabilność objętościowa (> 95%);
Chronią kości przed wczesną resorpcją;
Wysoką wytrzymałość na mocowanie śrub;

http://www.ibi-sa.com/wp-content/uploads/2012/06/infogr-02.png
Komórki odżywcze zapewniają:
Promowanie adhezji i kolonizacji komórek krwi;
Gwarantują wysoką hydrofilowość, poprawiając w ten sposób biochemiczną kaskadę sygnałów promujących proces osteoindukcyjny;
http://www.ibi-sa.com/wp-content/uploads/2012/06/infogr-03.png
SmartBone jest wytwarzany przez połączenie naturalnych struktur mineralnych kości z bydlęcymi polimerami biologicznymi i komórkami odżywczymi. Ta nowa koncepcja zestawienia biomateriałów pozwala komórkom pacjenta szybko i skutecznie rozwijać się w SmartBone, zapewniając osteokondukcję, osteogenezę i wreszcie idealną integrację.

Mikrostruktura podobna do struktury kości ludzkiej

SmartBone naśladuje cechy zdrowej kości ludzkiej: wysoka biokompatybilność, odpowiednia otwarta porowatość, wysoka sprawność mechaniczna, hydrofilowość.

http://www.ibi-sa.com/wp-content/uploads/2012/07/humanlike.png

Wysoka integracja tkankowa

Mikrostruktura i kompozycja SmartBone sprzyja kolonizacji komórek.


Badania in vitro
Analizy elektronowej mikroskopii testów kolonizacji komórek in vitro wykazały obecność szeroko i dobrze zorganizowanych form komórek w produkcie SmartBone, potwierdzając dane biochemiczne zgromadzone podczas standardowych testów in vitro w standardzie ISO.

http://www.ibi-sa.com/wp-content/uploads/2012/07/high.png

Dostępność wielu rodzaji kształtu od granulek do kształtów wykonywanych na zamówienie.Przejdź do panelu Kreator
Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.